„U” Cluj a remizat în amicalul cu Gaz Metan Mediaş

© eClujeanul.ro

Universitatea Cluj a obţinut o remiză, scor 1-1, în amicalul disputat, vineri, pe Cluj Arena, împotriva formaţiei Gaz Metan Mediaş.

Oaspeţii pregătiţi de fostul tehnician al lui „U”, Cristian Dulca, au deschis scorul prin Bawab, în minutul 65, iar „studenţii” au egalat, în minutul 888, prin golul nou-venitului Roy Obioka, în urma unei faze la care a mai contribuit şi noul decar al clujenilor, Vasilică Cristocea.

Ionel Ganea a trimsi în teren o formaţie apropiată de cea pe care o va folosi în prima etapă, cu Petrolul. Dolha – Ciupe, Ninu, Raţiu, Turcu – Kovacs – Târnăcop, Bucşa, Cristocea, Borza – Dedu. După pauză au mai intrat Andrei Mutu, Dan Săndulescu, Roy Odiaka, Stuart van Dotten, Takacs şi Szilagyi.

Partida a avut o asistenţă de circa 2000 de suporteri, în ciuda faptului că s-a jucat de la ora 11.

„Şepcile roşii” vor juca sâmbătă o partidă amicală împotriva formaţiei FC Zalău, cu începere de la ora 11, pe „Clujana”.