Victorie la scor de neprezentare pentru „U” Cluj la Tritenii de Jos

Universitatea Cluj s-a impus la scor de neprezentare sâmbătă, 29 aprilie, în deplasare, partida restantă din etapa a XVII-a cu Unirea Tritenii de Jos, 3-0, confruntare dominată categoric de alb-negri.

Sursa foto: facebook.com/FCUCluj

Marius Popescu a trimis în teren următoarea formulă de joc:

Pop – Budacan, Abrudan, Ionescu, Himpea – Giurgiu, Rogozan – Takacs, Hatiegan, Goga – Lemac

Pe o suprafață dificilă și încurajată de câteva sute de fani care au urmărit meciul de pe dealuri, „șepcile roșii” au deschi scorul în minutul 4 prin veteranul Dorin Goga, iar până la pauză Giurgiu și Takacs au trimis mingea în bară, minutele 27 și 45, prima repriză fiind controlată autoritar de oaspeți.

După pauză, „studenții” au mai marcat de două ori prin Marius Ionescu (’62) și Crișan (’89).

„U” Cluj a bifat a 20-a victorie în clasamentul Ligii a 4-a, faza pe Cluj și a acumulat 58 de puncte.