Voleibalistele clujence, locul 3 în ultimul turneu amical înaintea debutului în noul sezon al Diviziei A!

Echipa de volei feminin a Universităţii Cluj a participat la ultimul turneu de pregătire, care a avut loc în Târgu Mureș în perioada 5-7 octombrie, unde s-a clasat pe locul 3.

La acest turneu au fost prezente echipele CSM Lugoj, „U” NTT Data Cluj, CSU Târgu Mureș și CSU Târgu Mureș II.

Pe locul 1 s-a clasat echipa gazdă, CSU Târgu Mureș, locul 2 a fost obținut de CSM Lugoj, iar podiumul a fost închis de „U” NTT Data Cluj. Locul 4 i-a revenit echipei secunde a CSU Târgu Mureș.

„Turneul de la Târgu Mureș a fost echilibrat. Am terminat cu meciurile amicale, cu presezonul. Acum intrăm în partea competițională, unde așteptăm de la fete evoluții din ce în ce mai bune, așa cum au fost și în meciurile de pregătire, care să se lege și cu punctele obținute în clasament”, a spus Ciprian Dârnescu, tehnicianul echipei clujene.

Noul sezon competițional al Diviziei A1 la volei feminin va începe în 14 octombrie, iar „U” NTT Data Cluj va merge la CSU Medicina CSS Târgu Mureș.