CFR Cluj, neînvinsă în cantonamentul din Spania! A câştigat în faţa locului 2 din Ungaria

CFR Cluj merge perfect în amicalele disputate în cantonamentul din Spania, iar ultimul succes a venit vineri, 26 ianuarie, în faţa ocupantei locului secund din prima ligă din Ungaria, Videoton, formaţie pe care elevii lui Dan Petrescu au învins-o la scor de neprezentare, 3-0, în al patrulea meci de pregătire.

CFR Cluj: Vâtcă – Manea, Luchin, Gilvan, Vlad – Bordeianu, Djokovic – Deac, Ioniță, Păun – Balde

Videoton: Tujvel – Vinicius, Reti, Fiola, Lazovic, Hadzic, Huszti, Kovacs, Nego, Patkai, Szabo

CFR a deschis scorul prin Ciprian Deac din penalty (’20), iar până la pauză scorul arăta 2-0 graţie reuşitei lui Păun (’32).

După pauză, nou intratul Marius Coman a stabilit scorul final al meciului şi a adus a patra victorie consecutivă din cantonamentul spaniol.

Următoarele două amicale se vor disputa duminică, 28 ianuarie, primul fiind programat dimineața (cu FC Sf. Gheorghe din Republica Moldova), iar celălalt după-amiaza (cu Beijing Rehne).