Victorie de moral pentru „U” Cluj pe terenul lui CS Mioveni

După patru înfrângeri consecutive în campionat, a venit și prima victorie pentru Universitatea Cluj, care a reușit să câștige cu scorul de 1-0, sâmbătă dimineața, pe terenul lui CS Mioveni, formație pregătită de fostul jucător și antrenor al „studenților”, Claudiu Niculescu.

u cluj

Prima repriza s-a încheiat nedecis, 0-0, iar singurul gol al meciului a fost reușit de Octavian Ursu în partea a doua, minutul 78, care a scăpat singur cu portarul și a marcat cu un șut peste acesta.

Finalul meciului a fost unul incandescent, cu trei eliminări, două la Mioveni, Răuță și Honciu, iar de la „U” a văzut cartonașul roșu Andreas Calcan, care nu va putea fi folosit în etapa următoare.

„Șepcile roșii” ocupă locul 11 în clasament, cu 6 puncte, și vor întâlni etapa viitoare, pe Cluj Arena, formația Olimpia Satu Mare. Partida va avea loc marți, 6 octombrie, de la ora 19:00.

Mioveni: Oct.. Popescu – Torişte, Calvin, Cip. Negoiţă, Ct. Stan – Al. Răuţă (cpt.), Mîrzeanu Gălan – Ed. Floreascu, Năstăsie, Ayza
Rezerve: Fl. Croitoru – Honciu, Tirică, Nilă, Buhăescu, D. Iancu, Bg. Stoica
Antrenor: Claudiu Niculescu

Universitatea: Niczuly – Butean, R. Crişan, Cordoş, Hâmpea – Boboc, Cândea – P. Popescu, Calcan (cpt), Greu – Schieb
Rezerve: Ţicrea – Mutu, Tarcea, Keresztes, Ursu, Cocică, Molnar
Antrenor: Marius Popesci